استانبول
  • چهارشنبه 3 دی 1399
  • 181
  • 0
استانبول
استانبول

ازجمله این تفریحات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  تفریحات آبی در ساحل های زیبا, پارک های آبی بزرگ و متنوع با وسایل بازی بسیار مدرن و مجهز, شهربازی های هیجان انگیز, آکواریوم های جذاب, جزایر تفریحی منحصر به فرد , کاخ ها و مساجد و موزه های تاریخی, تعداد بیشمار مراکز خرید و خیابان های متنوع برای خرید های با قیمت مناسب, خیابان های پر زرق و برق تفریحی, کافه ها و باشگاه های شبانه زنده و پر شور و حال, انواع غذاها و شیرینی های سنتی و باب تبع ایرانی ها, تفریحات شبانه عالی,جشنواره ها و فستیوال های متعدد و متنوع,  چشم اندز های بسیار زیبا از دریا و تنگه بسفور و شاخ طلایی در سطح شهر و در کنار همه این موارد وقتی ارزانی سفر و نزدیکی آن به ایران را در مقابل سفرهای توریستی دیگر اضافه کنیم, استانبول بی شک یکی از الویت های سفرهای توریستی ایرانیان به حساب میاد.
با سلام به تمامی دوستان لست سکندی عزیزم. سه سال پیش توفیق نوشتن سفرنامه ی استانبول رو داشتم که در این سایت منتشر شده بود. در طول این مدت سوالات متداولی در مورد اماکن مختلف و نحوه رفت و آمدها در کامنت ها پرسیده میشد. امسال توفیق اجباری پیش اومد و همراه با خانواده همسرم مجددا به استانبول سفر کردیم. تاریخ سفر ما 29 مرداد به مدت 7 شب و هشت روز با پرواز قشم ایر و هتل 3 ستاره پرنس در منطقه آکسارای بود. هزینه تور برای هر نفر 1330 هزار تومان شد.
اینبار تصمیم گرفتم به جای سفرنامه استانبول, راهنمای گردشگری استانبول رو بنویسم تا جوابگوی بسیاری از سوالات گردشگران استانبول باشد. سعی میکنم در این راهنما بیشتر اماکن تفریحی و گردشگری و توریستی رو قرار بدم و امیدوارم که یک راهنمای جامع برای تمامی سفردوستان و استانبول گردان باشه.
گرچه به خاطر تنوع بسیار بالای اماکن مختلف تفریحی و توریستی قطعا مجال صحبت کردن در مورد همه ی آنها در این نوشته ها نمی گنجد ولی سعی میکنم که معروفترین و مهمترین و توریستی ترین این اماکن رو در این بخش قرار بدم. پیشاپیش اگر جایی از قلم افتاده از شما عذرخواهی میکنم و تقاضا دارم که در بخش کامنت ها مکان های ذکر نشده رو معرفی کنید تا دوستان فرصت اشنایی با این اماکن را داشته باشند.
   .با من همراه باشید تا شما رو با نقاط گردشگری مختلف این شهر و نحوه رفت و امد به آنها آشنا کنم.
موقعیت جغرافیایی استانبول:

استانبول بزرگترین کلان شهر ترکیه به حساب میاد, این شهر با دریای مرمره احاطه شده و  از طریق تنگه بسفر دو قاره اروپا و آسیا رو به صورت منحصر به فردی به هم وصل کرده. استانبول از طریق این تنگه که باریکترین تنگه ی جهان هست به دو بخش اروپایی و آسیایی تبدیل شده. بخش اروپایاستانبول در واقع بخش توریستی اش به حساب میاد و بخش آسیایی استانبول بخش دنج تر برای زندگی شهری مردم بومی هست.
  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر